Table \'./smmmyeterlilik_smmm/jos_fb_whoisonline\' is marked as crashed and should be repaired SQL=INSERT INTO jos_fb_whoisonline (`userid` , `time`, `what`, `task`, `do`, `func`,`link`, `userip`, `user`) \n VALUES (\'0\', \'1516438661\', \'Smmm Yeterlilik Sınavı Dersleri ve İnce Noktaları\',\'\',\'\',\'view\',\'http://www.smmmyeterlilik.com/index.php?option=com_fireboard&catid=5&func=view&id=566&Itemid=27\', \'23.22.240.119\', \'0\')
FireBoard
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Şifrenizi mi unuttunuz?
EN ALT Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: Smmm Yeterlilik Sınavı Dersleri ve İnce Noktaları
#566
guliz (Kullanıcı)
Gold Boarder
Gönderiler: 196
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Smmm Yeterlilik Sınavı Dersleri ve İnce Noktaları 5 Yıl, 8 Ay önce Başarı: 0  
SMMM Yeterlilik

Smmm yeterlilik sınavında yer alan dersler ve ince noktalar....

Sınavdaki derslerin ince noktaları

* SMMM yeterlilik sınavı için çok önemli

- finansal muhasebe : finansal muhasebe sorularında her soru eşit puandadır. Düşünüldüğü gibi gelir tablosu yada bilançosu tutmayan kazanamaz diye bir şey söz konusu değildir. Bunları yapmazsanız en fazla 35 puan kaybedersiniz. Önemli olan yevmiye maddelerini doğru yapmaktır.

- finansal tablolar analizi : analiz dersi yorum kabiliyetinize kalmıştır.yorumlarda mümkün olduğunca kesin sonuç bildiren cümlelerden uzak durunuz. Olabilir olması muhtemeldir gibi kelimeler kullanmanız yararınıza olacaktır.finansal tablolar analizi kasım sınavından sonra aşırı bir değişiklik gösterdi. Komisyon değişti. Komisyon değişmesi soru tarzınıda aynı zamanda değiştirdi.

- mali denetim : denetim dersi yorum kalitesine dayanan bir dersdir. Dersdeki ince detaylar bu dersi geçmek için çok önemli rol oynar.

- maliyet muhasebesi : maliyette önemli olan bol soru çözmek. Çünkü sorularda bir ince nokta bütün soruyu etkiliyor. Örneğin kasım sınavının 1.sorusundaki teknik kapasitemi dikkate alınacaktı yoksa fiili kapasitemi sorusunun yanıtı çok kolay bir soruyu içinden çıkılmaz hale getiriyor.

- vergi hukuku : bu dersin sorularını yanıtlarken mümkün olduğunda basit cümlelerden uzak durun. Kanundaki kelimelerle ifade etmeye çalışın. Örneğin araba yerine binek otomobil indirim yerine iskontokdv kanunu yerine 3065 sayılı kdv kanunu v.b gibi kelimeler kullanınız. Vergi hukuku zor bir ders görünmesine rağmen aslında meslek mensupları için en kolay dersdir. Fakat bildiğinizi doğru ifade etmeniz gerekmektedir. Bu dersde kullanacağınız teknik terimler olumlu etki yapmaktadır. Sınav hangi sorulara ne tarzda cevap yazılacağı eğitim setimizde mevcuttur.

- temel hukuk : ağırlık ticari hukuk üzerine sorular gelmektedir. Soruları cevaplarken kullanacağınız kelime ve yorum tarzları setimizin içerisinde anlatılmıştır.

- meslek hukuku : 3568 sayılı meslek kanununu mecburen ezberleyeceksiniz.yeni meslek yasamızdaki değişiklik içeren kanunda çok önemli.kesinlikle bu değişikliklerdende soru gelecektir. Genel soru kalıpları aynıdır.

Ve her ders hakkında çok ince püf noktalar unutmayın ; soruların cevapları kadar kelime ve yazma ayrıntılarıda puan kazandırır…
 
Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
EN ÜST Cevapla
Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın