Table \'./smmmyeterlilik_smmm/jos_fb_whoisonline\' is marked as crashed and should be repaired SQL=INSERT INTO jos_fb_whoisonline (`userid` , `time`, `what`, `task`, `do`, `func`,`link`, `userip`, `user`) \n VALUES (\'0\', \'1511568543\', \'SMMM YETERLİLİK SINAVI PÜF NOKTALARI\',\'\',\'\',\'view\',\'http://www.smmmyeterlilik.com/index.php?option=com_fireboard&catid=5&func=view&id=580&Itemid=27\', \'54.225.36.143\', \'0\')
FireBoard
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Şifrenizi mi unuttunuz?
EN ALT Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: SMMM YETERLİLİK SINAVI PÜF NOKTALARI
#580
caner (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 83
graphgraph
Şu An Sitede Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
SMMM YETERLİLİK SINAVI PÜF NOKTALARI 5 Yıl, 5 Ay önce Başarı: 0  
SMMM YETERLİLİK SINAVI PÜF NOKTALARIFinansal Muhasebe : Finansal Muhasebe sorularında her soru eşit puandadır. Düşünüldüğü gibi gelir tablosu yada bilançosu tutmayan kazanamaz diye bir şey söz konusu değildir. Bunları yapmazsanız en fazla 35 puan kaybedersiniz. önemli olan yevmiye maddelerini doğru yapmaktır.
- Finansal Tablolar Analizi : Analiz dersi yorum kabiliyetinize kalmıştır.Yorumlarda mümkün olduğunca kesin sonuç bildiren cümlelerden uzak durunuz. Olabilir olması muhtemeldir gibi kelimeler kullanmanız yararınıza olacaktır.
- Mali Denetim : Denetim dersi yorum kalitesine dayanan bir dersdir. Dersdeki ince detaylar bu dersi geçmek için çok önemli rol oynar.- Maliyet Muhasebesi : Maliyette önemli olan bol soru çözmek. çünkü sorularda bir ince nokta bütün soruyu etkiliyor. örneğin kasım 2011 sınavının 1.sorusundaki teknik kapasitemi dikkate alınacaktı yoksa fiili kapasitemi sorusunun yanıtı çok kolay bir soruyu içinden çıkılmaz hale getiriyor. Aslında maliyet sorularını ikiye ayırabiliriz kolay olan ve zor olan. Kasım sınavında 2.soru çok zordu ve alışılmış sorulara hiç benzemiyordu. Bu yüzden çalıştığınız kaynak burda çok önemli. Maliyet soruları her sene farklılık gösterebiliyor.
- Vergi Hukuku : Bu dersin sorularını yanıtlarken mümkün olduğunda basit cümlelerden uzak durun. Kanundaki kelimelerle ifade etmeye çalışın. örneğin araba yerine binek otomobil indirim yerine iskontokdv kanunu yerine 3065 sayılı KDV Kanunu v.b gibi kelimeler kullanınız. Vergi hukuku zor bir ders görünmesine rağmen aslında meslek mensupları için en kolay dersdir. Fakat bildiğinizi doğru ifade etmeniz gerekmektedir. Bu dersde kullanacağınız teknik terimler olumlu etki yapmaktadır. Sınav hangi sorulara ne tarzda cevap yazılacağı eğitim setimizde mevcuttur.


- Temel Hukuk : Ağırlık ticari hukuk üzerine sorular gelmektedir.- Meslek Hukuku : 3568 sayılı meslek kanununu mecburen ezberleyeceksiniz.Yeni meslek yasamızdaki değişiklik içeren kanunda çok önemli.Kesinlikle bu değişikliklerdende soru gelecektir. Genel soru kalıpları aynıdır.


VE HER DERS HAKKINDA çOK İNCE PüF NOKTALAR UNUTMAYIN ; SORULARIN CEVAPLARI KADAR KELİME VE YAZMA AYRINTILARI DA PUAN KAZANDIRIR…
 
Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
EN ÜST Cevapla
Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın