FORUMDAN SORUN

Smmm eğitim seti

smm yeterlilik eğitim seti istediğiz yerde yanınızda

Linkler

İstatistikler

Ziyaretçiler: 4032616

Kimler Sitede

SMMM YETERLİLİK SINAVINDA YER ALAN DERSLER VE İNCE NOKTALAR.... Yazdır E-posta

SINAVDAKİ DERSLERİN İNCE NOKTALARI

* SMMM YETERLİLİK SINAVI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ!!!

- Finansal Muhasebe :  Finansal Muhasebe sorularında her soru eşit puandadır. Düşünüldüğü gibi gelir tablosu yada bilançosu tutmayan kazanamaz diye bir şey söz konusu değildir. Bunları yapmazsanız en fazla  35 puan kaybedersiniz. Önemli olan yevmiye maddelerini doğru yapmaktır.

- Finansal Tablolar Analizi : Analiz dersi yorum kabiliyetinize kalmıştır.Yorumlarda mümkün olduğunca kesin sonuç bildiren cümlelerden uzak durunuz. Olabilir, olması muhtemeldir gibi kelimeler kullanmanız yararınıza olacaktır.Finansal tablolar analizi Kasım sınavından sonra aşırı bir değişiklik gösterdi. Komisyon değişti. Komisyon değişmesi soru tarzınıda aynı zamanda değiştirdi. Smmmyeterlilik.com olarak yeni komisyonun mantığı çerçevesinde setlerini güncelledi. Meslek mensubu adayları zorlandılar, fakat smmm yeterlilik.com seti ile hazırlananlar çok rahatlıkla soruları cevapladılar.

- Mali Denetim :  Denetim dersi yorum kalitesine dayanan bir dersdir. Dersdeki ince detaylar bu dersi geçmek için çok önemli rol oynar. Smmm yeterlilik.com eğitim seti soru mantığı içerisinde cevaplama sistemini setleri içinde anlatmıştır.

 

- Maliyet Muhasebesi : Maliyette önemli olan bol soru çözmek. Çünkü sorularda bir ince nokta bütün soruyu etkiliyor. Örneğin, kasım sınavının 1.sorusundaki teknik kapasitemi dikkate alınacaktı yoksa fiili kapasitemi sorusunun yanıtı çok kolay bir soruyu içinden çıkılmaz hale getiriyor. Aslında maliyet sorularını ikiye ayırabiliriz kolay olan ve zor olan. Kasım sınavında 2.soru çok zordu ve alışılmış sorulara hiç benzemiyordu. Bu yüzden çalıştığınız kaynak burda çok önemli. Maliyet soruları her sene farklılık gösterebiliyor. Smmmyeterlilik.com olarak eğitim setlerimizde her sınavda çıkan sorular tek tek incelenip belli bir periyoda sokulmuştur.Genellikle çıkan soru kalıpları eğitim setinde mevcuttur.

- Vergi Hukuku : Bu dersin sorularını yanıtlarken mümkün olduğunda basit cümlelerden uzak durun. Kanundaki kelimelerle ifade etmeye çalışın. Örneğin araba yerine binek otomobil, indirim yerine iskonto,kdv kanunu yerine 3065 sayılı KDV Kanunu v.b gibi kelimeler kullanınız. Vergi hukuku zor bir ders görünmesine rağmen aslında meslek mensupları için en kolay dersdir. Fakat bildiğinizi doğru ifade etmeniz gerekmektedir. Bu dersde kullanacağınız teknik terimler olumlu etki yapmaktadır. Sınav hangi sorulara ne tarzda cevap yazılacağı eğitim setimizde mevcuttur.

 

 

- Temel Hukuk :  Ağırlık ticari hukuk üzerine sorular gelmektedir. Soruları cevaplarken kullanacağınız kelime ve yorum tarzları setimizin içerisinde anlatılmıştır.

- Meslek Hukuku : 3568 sayılı meslek kanununu mecburen ezberleyeceksiniz.Yeni meslek yasamızdaki değişiklik içeren kanunda çok önemli.Kesinlikle bu değişikliklerdende soru gelecektir. Genel soru kalıpları aynıdır.

VE HER DERS HAKKINDA ÇOK İNCE PÜF NOKTALAR ,UNUTMAYIN ; SORULARIN CEVAPLARI KADAR KELİME VE YAZMA AYRINTILARIDA PUAN KAZANDIRIR…

HEPSİ İÇİN www.smmmyeterlilik.com EĞİTİM SETİ BAŞARISI KANITLANAN TEK KAYNAK...

 
< Önceki   Sonraki >
Forumdan Son Mesajlar
KonuYazanKategoriTarih
SMMM 2008/3-C GRUBU STAJ SORULARIcanerSM ve SMMM A+B+C - YETERLİLİK SINAVINA HAZIRLIK FORUMU 25-06-12 14:43
ÖZEL SMMM 2010/1 MAZERET SINAVI-HUKUKcanerSM ve SMMM A+B+C - YETERLİLİK SINAVINA HAZIRLIK FORUMU 25-06-12 14:28
SMMM 2011/1.DÖNEM MUHASEBECİLİK SORU VE...canerSM ve SMMM A+B+C - YETERLİLİK SINAVINA HAZIRLIK FORUMU 25-06-12 12:20
SMMM 2010/3 DÖNEM MUHASEBE DENETİMİ SOR...canerSM ve SMMM A+B+C - YETERLİLİK SINAVINA HAZIRLIK FORUMU 25-06-12 12:13